ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ ДО МАКЕТІВ

Якщо вам щось незрозуміло, ви можете проконсультуватися з нами по телефону
+38 067 01 04 100  або поштою ideal.repro@gmail.com

Зверніть увагу! За замовчуванням з усіх фалів, якщо ви не вказали інше, виводиться СМУК, навіть якщо у вас є інші кольори, вони будуть поділені на СМУК. Якщо ви хочете, щоб ми при виведенні відключили інші кольори, крім СМУК, такі як Pantone, Cut, Lak, UF тощо, нам необхідно повідомити про це!

При використанні версій програм, що нещодавно вийшли, слід зателефонувати і уточнити, чи приймаємо ми такі публікації. Якщо ви верстаєте в інших програмах — зателефонуйте та проконсультуйтеся з нами.

Електронні макети приймаються у таких форматах:

 • PostScript
 • Adobe PDF

або у вигляді публікацій:

 • Adobe Illustrator ver. 3.0 – CS5
 • Adobe InDesign ver. 3.0 – CS5
 • Adobe Photoshop ver. 3.0 – CS5
 • CorelDRAW ver. X7

Макети, підготовлені в програмах Microsoft Office, не приймаються!

PostScript и PDF
Настійно рекомендується генерувати PDF лише за допомогою програми Acrobat Distiller. Рекомендована версія PDF-файлу 1.3-1.4.

Обов’язково перевіряйте отриманий результат перед надсиланням файлів на висновок.
У випадку, якщо ваша робота передбачає друк тільки фарбами Cyan, Magenta, Yellow і Black (CMYK), то, по можливості, намагайтеся робити PostScript або PDF-файл композитним (не кольороподіленим), що істотно зменшує його розмір на диску і час, що витрачається на його опрацювання. Якщо планується друк з використанням фарб Pantone або передбачається задіяти не всі складові з набору CMYK (наприклад тільки Cyan і Black) ОБОВ’ЯЗКОВО вкажіть це в бланк замовлення.

Розмір сторінки PostScript або PDF-файлу повинен дорівнювати формату обрізного документа + вильоти (припуск на обрізку), і вильоти повинні бути однаковими з усіх боків, тобто. сторінку у файлі слід відцентрувати.

Публікації

До публікації мають бути додані всі необхідні додаткові файли: шрифти, графічні файли тощо. Для цього рекомендується використовувати функцію збірки публікації, яка присутня в більшості перелічених вище програм (наприклад Collect for Output… в QuarkXPress). Це гарантує вам, що всі необхідні шрифти та графічні файли будуть присутні в остаточному збиранні. Намагайтеся використовувати лише англійські літери та цифри у назвах файлів. Розмір сторінки в публікації повинен дорівнювати обрізному формату готового виробу і мати необхідні поля (вильоти) за межами сторінки, якщо це необхідно. Всі значущі елементи верстки (тексти, логотипи, а також зображення, що не виходять за формат обрізу) повинні відстояти від краю сторінки не менше ніж на 3-5 мм.

Шрифти

По можливості, намагайтеся не використовувати TrueType (TTF) шрифти, особливо системні в Windows, такі як Times New Roman Cyr, Arial CE і т.д. Подібні шрифти можуть спричинити різноманітні помилки, пов’язані з несумісністю кодувань на різних системах. Для вирішення цієї проблеми використовуйте шрифти TrueType у кодуваннях Unicode або, що краще, працюйте тільки зі шрифтамиType1 (PostScript).

Настійно не рекомендується при підготовці публікації вдаватися до таких функцій як All Caps і Small Caps — це може спричинити помилки в кодуванні символів різних мов. У випадку, якщо ви надаєте файл верстки в програмах Adobe Illustrator або CorelDRAW, всі шрифти обов’язково повинні бути переведені в «криві».

Графічні файли

Рекомендовано використовувати у публікації графічні файли таких форматів:

 • TIFF (без LZW-компресії та містить один єдиний шар — Background)
 • EPS.
  Кожен файл має бути представлений в одній із наступних колірних моделей: CMYK, Grayscale. Не дозволяється використовувати кольори RGB або Indexed Color, т.к. це може призвести до непередбачуваних результатів. Бажано, щоб усі растрові зображення, що використовуються в публікації, мали масштаб 100% при роздільній здатності 300 dpi. В іншому випадку якість надрукованого зображення може сильно відрізнятися від ваших очікувань.

   

  Пам’ятайте, що занадто велика роздільна здатність растрового зображення, як і занадто маленька, негативно позначається на кінцевому результаті.

 • EPS, AI і CorelDRAW
  Більшість помилок, що виникають у процесі виведення фотоформ тим чи іншим чином пов’язані із файлами даних форматів. Тому приділяйте особливу увагу при роботі в Adobe Illustrator, CorelDRAW та інших програмах, пов’язаних із векторною графікою.

При підготовці файлів у форматі EPS, AI або CorelDRAW особливу увагу приділяйте різноманітним ефектам, пов’язаним з необхідністю застосування прозорості (наприклад тіні), особливо це актуально для CorelDRAW з його «безмежними» можливостями. Чим їх менше, тим простіше, а отже — тим надійнішим буде створений файл. Пам’ятайте, будь-який подібний ефект можна створити вручну, причому результат, як правило, виходить набагато красивішим.

Не використовуйте для імпорту файлів у макет Clipboard. Імпортовані у ваш файл зображення у форматі TIFF повинні містити лише один шар — Background і бути представлені в колірних моделях CMYK, Grayscale. Не рекомендується використовувати файли формату JPEG, це може стати причиною серйозних помилок. Якщо ви використовуєте невелику частину імпортованого растрового зображення, доцільно «вирізати» цю область (наприклад, у програмі Adobe Photoshop) та зберегти її в окремий файл, після чого імпортувати до документа. Ця операція значно (у кілька разів) зменшить розмір вихідного файлу та час, витрачений на його підготовку.

 • «Hairline» лінії
  Волосяна лінія або «Hairline» — відповідна назва для визначення товщини ліній у безсмертному CorelDRAW. Як товщина волосся буває різною, так і значення Hairline, залежно від друкувального пристрою, може набувати різних значень. Наприклад, при друку на вашому принтері все виглядає добре, а на плівках лінії ледве помітні і точно не будуть надруковані в друкарні. Тому, щоб ваша робота не облисіла, завжди задавайте однозначні значення для товщин, але бажано не менше 0.05 мм.
 • Overprint
  Будьте уважні з функцією Overprint. Всі установки Overprint, які є у вашому макеті, будуть відображатися на готових пластинах. За замовчуванням на об’єкти чорного кольору (C = 0, M = 0, Y = 0, K = 100) автоматично призначається Overprint. Тому завжди перевіряйте, щоб під чорними об’єктами не було об’єктів з кольором, відмінним від кольору навколишнього фону, якщо це не передбачено дизайном — такі об’єкти «проступатимуть» через чорний. Часто зустрічається помилка — задано Overprint на об’єкт із кольором (0, 0, 0, 0). Такого об’єкту надруковано не буде.

Носії інформації

Отримані матеріали обробляються комп’ютерах PC.

Файли можна надати на наступних носіях:

 • на CD чи DVD-диску формату РС;
 • на зовнішньому носії із USB-інтерфейсом.
 • Файли також можуть бути надіслані на електронну адресу або викладені на наш FTP-сервер. Для цього необхідно зробити заявку на електронну адресу ideal.repro@gmail.com або за телефоном +38 067 868 71 05 , в тілі листа необхідно вказати назву Вашої організації. У листі у відповідь будуть надіслані всі необхідні дані для доступу до FTP-сервера.
 • Файли потрібно архівувати лише архіваторами ZIP або RAR.

Перераховані вище вимоги є основними і підходять для більшості робіт, що приймаються друкарнею. Однак, залежно від виду робіт вимоги можуть доповнюватися. У зв’язку з цим перед підготовкою макета прохання звертатися за консультаціями до менеджера, який веде замовлення, або до співробітників репро-центру.

При невиконанні вимог макет вважається некоректно підготовленим і працювати не приймається. Доробка макета репроцентром здійснюється платна, ціна встановлюється залежно від складності.

Відповідальність репроцентру

У разі виявлення клієнтом або співробітниками компанії будь-якої невідповідності в готовій продукції (невідповідність зображення, текстові, смислові, розкладка, технологічний шлюб у виробництві, брак самого матеріалу), компанія несе відповідальність в обсязі 100% наданих послуг і зобов’язаний оперативно та в повній відповідності до вимогами затвердженого макета власним коштом повторно виконати даний обсяг послуг. Компанія не знайома з внутрішньою системою контролю якості поліграфічної продукції, що випускається в конкретній компанії клієнта, і відповідно не несе відповідальність за внутрішні технологічні процеси (будь-які витрати клієнта) і все що може бути пов’язано з подальшим випуском продукції з невідповідністю в компанії клієнта.
У разі якщо невідповідності зображення знаходилися в електронному пруфі та були затверджені клієнтом, будь-які претензії нашою компанією не приймаються і повторне виготовлення послуги/продукції здійснюється як нове замовлення.

 

Вимоги до подачі макетів (файл .doc)

Бланк замовлення